menu
menu
Mobileye
Nasza wizja. Twoje bezpieczeństwo.
Aplikacja również na smartfony.

Montujemy zaawansowane systemy ostrzegania. Sprawdź jego niespotykane możliwości aby ustrzec się przed kolizją.


Unikalna technologia inteligentnego monitorowania Mobileye działając jak trzecie oko stale obserwując drogę przed pojazdem. Rozwiązanie to identyfikuje potencjalne niebezpieczeństwo i zapewnia audio-wizualne ostrzeżenia pozwalające kierowcy zapobiegać wypadkom.Ostrzeganie przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu (LDW)
Ostrzega kierowcę sygnałami wizualnymi i dźwiękowymi przed nieplanowanym i niekontrolowanym zjechaniem z pasa ruchu, czyli przed potencjalnie jednym z najniebezpieczniejszych zagrożeń w ruchu drogowym. System Mobileye mierzy odległość kół pojazdu od linii na drodze z obu stron. Badania przeprowadzone na flotach firmowych wykazały 65% spadek ilości wypadków tego typu w pojazdach wyposażonych w system wykrywania linii pasa ruchu.

Ostrzeganie przed kolizją z przodu (FCW)
Ostrzega kierowcę sygnałami wizualnymi i dźwiękowymi przed kolizją z samochodem lub motocyklem jadącym z przodu. Nawet gdy utrzymywana jest bezpieczna odległość do pojazdu moment nieuwagi może skutkować wystąpieniem kolizji. System oblicza czas na podstawie danych o dystansie i relatywnej szybkości pomiędzy dwoma pojazdami i informuje od 2,7 sekundy o możliwości wystąpienia kolizji. Ostrzega kierowcę w sytuacji krytycznej i zapobiega lub znacznie ogranicza skutki wypadku.Monitorowanie i ostrzeganie przed zbyt małym dystansem do pojazdu z przodu (HMW)
Funkcja Mobileye HMW podaje odstęp od pojazdu znajdującego się z przodu. Jeżeli użytkownik zbliży się bardziej, niż wynosi ustalona odległość (wyrażona w sekundach), urządzenie zaalarmuje kierowcę o niebezpieczeństwie. System działa we wszystkich warunkach pogodowych i każdym oświetleniu. Mobileye generuje sygnały ostrzegawcze w sytuacji gdy dystans między pojazdami jest niewystarczający do zachowania bezpieczeństwa.Ostrzeganie przed kolizją z pieszym (PCW)
Ostrzega kierowcę sygnałami wizualnymi i dźwiękowymi przed kolizją z pieszymi lub rowerzystami (funkcjonuje tylko w ciągu dnia). 71% wypadków z udziałem pieszych ma miejsce w obszarach miejskich. System Mobileye generuje sygnał ostrzegawczy na 2 sekundy przed wystąpieniem kolizji co daje wystarczająco dużo czasu kierowcy na właściwą reakcję.Rozpoznawanie znaków drogowych/czytanie znaków ograniczenia prędkości (TSR/SLI)
Funkcja TSR jest używana do informowania i ostrzegania o ograniczeniach występujących na danym odcinku drogi. Rozpoznaje i interpretuje różne znaki drogowe, zarówno znaki stojące z boku drogi, jak i znaki wyświetlane na tablicach ponad drogą. Funkcjonalność obejmuje również rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości SLI, która informuje kierowcę o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.Inteligentne sterowanie światłami drogowymi (IHC)
Inteligentne sterowanie światłami pojazdu – automatyczne przełączanie ze świateł mijania na światła drogowe na nieoświetlonych drogach, jeżeli w pobliżu nie ma innych pojazdów. Funkcja wspomaga kierowcę w prawidłowym użyciu świateł drogowych i unikaniu oślepiania innych użytkowników dróg.
© Copyright 2009 by Auto Spec. All rights reserved Diagnostyka komputerowa klimatyzacja Stargard
Wykonanie: Planfirm.pl.