Klimatyzacje samochodowe

Klimatyzacja samochodowa stała się standardowym wyposażeniem dzisiejszych samochodów i większość aut jest w nią wyposażona. Jej zalety doceniamy o każdej porze roku jednak, aby służyła przez długi czas, trzeba o nią odpowiednio dbać. Raz na rok najlepiej tuż przed sezonem warto przyprowadzić swoje auto do nas na przegląd okresowy, nawet jeżeli wydaje się Państwu,
że klimatyzacja samochodowa działa prawidłowo. Zakres prac przy układzie klimatyzacji w dużej mierze zależy od tego, czy układ jest sprawny.

Jeżeli działanie układu jest prawidłowe, nie stwierdzono wycieków to obsługa polega na wymianie czynnika, wymianie filtra kabinowego i dezynfekcji tzw. odgrzybianie – ozonowanie układu wentylacji oraz wnętrza pojazdu (zaniedbany układ klimatyzacji to siedlisko szkodliwych dla zdrowia bakterii, mikroorganizmów, pleśni i grzybów).

Warto przeprowadzić co roczną obsługę układu klimatyzacji ponieważ już naprawa układu klimatyzacji bywa bardzo kosztowna, jest to rozbudowany i skomplikowany układ.
Naprawa układu klimatyzacji polega na odszukaniu wycieków, uszczelnieniu, wymianie czynnika i innych uszkodzonych elementów układu klimatyzacji.

Podczas przyjęcia auta na serwis, dopytujemy użytkownika auta kiedy ostatnio przeprowadzał serwis klimatyzacji. Jest to bardzo ważna informacja ponieważ, rocznie z układu ulatnia się do 15% proc. czynnika roboczego klimatyzacji.
W przypadku gdy czynnika jest mniej niż być powinno, oznacza to, że w układzie jest nieszczelność i należy ją znaleźć, prawnie zabronione jest samo napełnienie układu klimatyzacji bez wcześniejszej naprawy (dotyczy czynnika R134A).

Z wywiadu z użytkownikiem lub po sprawdzeniu książki serwisowej i odessaniu czynnika, który przy okazji jest ważony, można wywnioskować, czy ulatnia się on naturalnie czy zbyt szybko.


Przegląd i obsługę instalacji wykonujemy
w sposób całkowicie zautomatyzowany,
za pomocą urządzenia sterowanego komputerowo. Ponadto sprawdzamy parametry pracy klimatyzacji (szczelność, ciśnienie, temperaturę). Sprawdzeniu podlega również część elektryczna i elektroniczna, odpowiedzialna za poprawną pracę całego układu

– NIE ODSYŁAMY KLIENTÓW DO ELEKTRYKA W PRZYPADKU GDY UKŁAD JEST NAPEŁNIONY A MIMO TO KLIMATYZACJA SIĘ NIE ZAŁĄCZA!.

Dysponujemy zarówno stacją do obsługi klimatyzacji na czynnik R134a jak i R1234yf oraz analizator do identyfikacji obu tych gazów oraz stację do płukania układu po naprawie.

Umów wizytę

+ 48 785 080 999